×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 718
úterý, 20 prosinec 2016 10:18

Jaký bude rok 2017 Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)

Světová témata pro rok 2017 udávají planety:

Jupiter ve Vahách (od 9.9.2016) diplomaticky pracuje na vyvážení vztahů (i mezinárodních), které mířily, v důsledku nerovného postavení smluvních stran, ke svému konci.

Kolem přelomu roku 2016/2017 a začátkem března budou Jupiter (Váhy) a Uran (Beran) ve sporu. Domnívám se, že to souvisí s brexitem, planety naznačují, že jde o právnické vyřešení smluvního stavu (mezinárodní úroveň) jeho ukončením a málem vyhlášením války. Bude to ostřejší v březnu, kdy tomuto duelu sekunduje Mars.

Další konflikt Jupitera nastane koncem března a začátkem srpna s Plutem (Kozoroh) – průchodu spravedlnosti je bráněno pomocí mediální manipulace. Konflikt je planetami odkazován do lokalit Bosna, Albánie, Bulharsko a Litva v Evropě. Rovněž se může objevit napětí v oblasti Čína, Tibet a Indie.

Jupiter ve Štíru (od 10.10.2017) naladí více lidi na duchovní svět, zvláště když se hned v prosinci spojí s Neptunem (Ryby). Dává též možnost intenzivně zkoumat tajné záležitosti duchovní i světské. Kdo bude mít možnost zužitkovat tajné informace, naznačí Jupiter až počátkem roku 2018.

Saturn ve Střelci Saturn nám loni předkládal témata - běženci, sucho, zemětřesení, humanitární krize. Sucho se stává minulostí, krátký návrat bychom však mohli zaznamenat (v českých zemích) v květnu. I nadále zůstávají témata cizinci a pravidla a řád v oblasti víry a náboženství. Spravedlivého řešení v této oblasti by mohl svět docílit koncem srpna 2017, kdy bude Jupiter v sextilu se Saturnem.

Uran v Beranu do jara 2018 Po dobu průchodu znamením Berana představuje Uran soudek se střelným prachem a se zapálenou šňůrou, zejména, když je v nepříznivém aspektu k jiné pomalé planetě. Viz Jupiter, v předchozích letech Pluto.

Neptun v Rybách již od roku 2011 proměňuje postoj pozemšťanů k náboženství, víře. Citlivé lidi povzbuzuje k vytváření nového, sociálního prostředí. V čase, kdy je Neptun v nesouladu s nějakou další planetou, dle jejího charakteru, podporuje Neptun podvodníky, nechává rozbujet infekční nemoci, hazard, rozmnožuje závislosti co do počtu druhů i počtu postižených. V roce 2017 se do planetárních hrátek ale příliš nezapojuje. Spolupracuje až počátkem prosince s Jupiterem na duchovním vývoji lidstva. Jeho vliv je tedy v roce 2017 příznivý.

Pluto v Kozorohu Astrologický nováček mezi planetami již od svého objevení pro tento svět a začátku používání ve výkladech ukazuje svoji sílu. Srovnej souběžné jevy a události (ty jsou v astrologii vždy výmluvné): objevení Pluta 1930, vliv masových médií v 30. letech coby novinky ve vývoji lidstva (laskavý ilustrační příklad najdete na wikipedii: Válka světů, kontroverzní rozhlasová adaptace Orsona Wellese z roku 1938, kterou vysílalo americké rádio jako reportáž o aktuálním přistání mimozemšťanů.“), vývoj jaderných zbraní... Ukončení světové ekonomické krize, v souladu s ukončením napětí mezi Plutem a Uranem, očekávám od cca 4/2018.

Přírodní jevy ve světě

Zatmění Slunce 26.2.2017 v oblasti Jižního Pacifiku, Chile, Argentina, Jižní Atlantik, jihozápadní Afrika (Zdroj astro.cz)

Mnou očekávaný vliv: seismická aktivita v únoru v Pacifiku, předpokládám zemětřesení a sopečnou aktivitu na Novém Zélandu. V březnu a dubnu zemětřesení v Chile (i v únoru), Argentině a plus možná oblast Indie, Nepálu, Tibetu a přilehlé části Číny. Zajímavé dění bude kolem Ohňové země, možná i politicky.

Zatmění Slunce 21.8.2017 viditelné ve večerních hodinách v Severní Americe, Střední Americe a rovníkové části Jižní Ameriky. (Zdroj astro.cz).

Mnou očekávaný vliv: seismická aktivita v srpnu v Atlantském oceánu s dopadem (zemětřesení a např. tsunami) na Karibské ostrovy. Opět Haiti? Souběžně aktivita v Pacifiku a na Aljašce. V září mne nepřekvapí zemětřesení ve Střední Americe a na západě Jižní Ameriky: Ekvádor, Kolumbie.

Škoda, že této poutavé tématice nemohu věnovat čas. Rozhodně jsou k dispozici zajímavá data ke zpracování.

Zatmění Měsíce viditelné v ČR: 10.února a 7. srpna 2017 Zdroj astro.cz

Témata pro Českou republiku 2017

Příroda ČR 2017

Zima - Počasí na zimu 2016-2017 nám naznačuje horoskop zimního slunovratu – 21.12.2016 11:32, Praha. Letošní zimní počasí bude připomínat už opravdovou zimu, ale ta ladovská to ještě zdaleka nebude. Bude více větrná, obdobně jako ta poslední. Srážek bude rovněž více než v předchozí zimní sezóně, což Příroda jistě přijme s povděkem. Až 2/3 zimy by mohly být chladnější a ne-li zrovna vždy zasněžené, tak aspoň deštivější. Počátek bude opět teplotně výše a větrno až bouřlivo navrch. Střed chladnější se srážkami, závěr mírný, deštivý, vloudí se i teplotní maxima. Charakteristická pro tuto zimu bude proměnlivost, nestálost počasí, v průběhu jednoho týdne se vystřídá počasí i 5x. Stejně tak často přeběhnou méně vydatné srážky, přeháňky.

Jaro - Počasí na jaro 2017 nám naznačuje horoskop jarní rovnodennosti – 20.3.2017 11:28, Praha. Jaro bude nejprve proměnlivé s mírnými přeháňkami a v druhé části slunečné, suché a s teplotními extrémy (květen), v posledních letech již spíše s tradičními než překvapivými.

Léto - Počasí na léto 2017 nám naznačuje horoskop letního slunovratu – 21.6.2017 6:24, Praha. Léto 2017 bude zpočátku chladné a deštivé, prospěje však přírodě, snad i zemědělcům a zahrádkářům. Ostatním nadělá starosti, opět bude té vody místy moc – záplavy. (V tuto chvíli usuzuji na Děčínsko, srážky se budou postupně sčítat a ohroženy budou dolní toky. Podrobnější výpočty provedu na jaře.) V druhé půli bude pěkné slunečné předčasné babí léto. Objeví se v něm i pár horkých dní.

Podzim - Počasí na podzim 2017 nám naznačuje horoskop podzimní rovnodennosti – 22.9.2017 22:01, Praha. Podzim nám léto trochu vynahradí, bude slunečný, suchý a větrný. V závěru podzimu bude deštivo, což opět prospěje přírodě.

Konec roku 2017 - Počasí na zimu 2017/2018 nám naznačuje horoskop zimního slunovratu – 21.12.2017 17:28, Praha. Zima mírná, se srážkami, v druhé části spíše teplá.
 

Občanská společnost ČR 2017

Jaké poselství nám přinášejí planety:

Hmotné bohatství, zemědělství, průmysl: Daně a daňová politika kupodivu nejsou záležitostmi, o kterých se bude v roce 2017 nejvíce mluvit. Přes veškerou snahu EET nebude tím, co naplní státní kasu. Nárůst příspěvku hotelů, restaurací a maloobchodu do státního rozpočtu bude sotva znatelný, tak o tom raději nebudeme mluvit. Procento nepoctivců je malé nebo podnikají v jiných oborech :-). Zato počasí a stav zemědělství se dostane na stránky novin, naštěstí převážně v dobrém. Bankovní sektor by měl očekávat útoky jak elektronickou, tak politickou cestou. Pokvete domácí obchod, dařit se bude obchodu na internetu, tržby zvednou i bohatí turisté z Evropy. Úspěchy zaznamená i obchod s nemovitostmi a pozemky, bohužel bude příliš zatížen spekulacemi a s nimi spojenými aférami. Finance státu budou v dobré kondici, až na vynucené výdaje ohledně mezinárodních smluv a sporů coby důsledků diplomatických jednání a výsledků zahraniční politiky. Peníze mohou přinést i mezinárodně poskytnuté zdravotnické služby při řešení epidemií.

Politická atmosféra: Nedobré výsledky diplomatického vyjednávání ohledně území a nemovitostí a nedosažení spravedlnosti u mezinárodního soudu zvednou vlnu patriotismu. Za spravedlnost se budou bít obyčejní lidé možná prostřednictvím moderních komunikačních kanálů jako internet či sociální sítě a hnutí dosáhne mezinárodního uznání. V roce 2017 se hlava státu, ozbrojené složky a levice vzájemně podporují a udržují parlament v určitých mantinelech. Parlament si porozumí s prezidentem v oblasti podpory domácího obchodu a dopravy (výstavby/revitalizace silnic a železnic). Na parlamentní půdě bude řešen problém s ozbrojenými složkami a levicí, probleskne i něco o působení tajných spolků. Přesto všichni spolupracují ve prospěch občanů i dobré mezinárodní pověsti státu. Jen prezident si drží jako hobby občasné nediplomatické vyjadřování :-).

Mezinárodní vztahy: V roce 2017, aniž byste opustili území ČR, budete sedět v první řadě divadla mezinárodní politiky. Máme v diplomacii mistry oboru? Budeme je potřebovat k řešení dopadu mezinárodních smluv. Pravděpodobně se budou týkat EU a brexitu, ale může se objevit i něco nového, převratného. V každém případě se bude jednat o hranicích, územních nárocích a finančních kompenzacích. Toto téma bude prioritní. Vojenské harašení v Evropě bude možná provázené výbuchy či leteckými nehodami. Se zájmem budu sledovat Vzdušné síly Armády České republiky. Běženci nejsou tou pravou hrozbou, jen umožní občanům ČR náboženské a filozofické sebeurčení a vymezení se vůči ostatnímu světu a současně upozorní na další problémy. Planety nám naznačují, že hrozí zavlečení a následná epidemie obtížně vyléčitelných infekčních chorob, obdobných AIDS či tuberkulóze, které zůstanou na území ČR i po vyřešení problémů s běženci. Obavy Čechů i Evropanů z nebezpečí při cestování přinesou příjmy z turistiky, neboť ČR je bezpečná destinace.

Soukromé vztahy navazují na loňskou vlnu rozvodovosti a ukončování smluvních vztahů. Dá se říci, že i takový brexit a jeho právní naplnění je/bude rozvodem se vším, co k tomu nepěkného patří. Pokud by tedy Vaše rozbité a rozbolavělé soukromé vztahy dokázaly přežít první čtvrtletí roku 2017, máte ještě naději na smíření, hladký průběh jednání či dokonce opětovné oživení vztahu. Obdobně to platí v obchodních a dalších smluvních vztazích. Pokud problém není opravdu neodkladný, věnujte se mu naplno až po Velikonocích, kdy budou planety nakloněny k řešení bez dramat a ztrát.

Doprava, tok informací: Kromě zahraniční politiky bude toto hlavním tématem roku. V dopravě, médiích i školství se objeví podvodné, neuskutečnitelné (nebo od počátku s úmyslem nerealizovat je) projekty, stavby vč. možného propojení na zájmy zahraničních smluvních stran a mezinárodní politiky s neblahým dopadem pro občany ČR. Dojde ke zvýšení počtu dopravních nehod a ztrát klíčových dopravních společností, které bude stát řešit v souvislosti s propojením s mezinárodní politikou. Jsou pravděpodobné stávky v pozemní dopravě, nejspíše dráhy či pošta. Výjezdy hasičů k ohni i vodě budou opět častější. Média zažijí omezení pro svobodnou práci, jak v souvislosti s běženci a mezinárodní politikou, tak v souvislosti s pozemkovými změnami a spekulacemi. V roce 2017 mohou v důsledku své práce prožít ohrožení na zdraví a životě čeští novináři a spisovatelé.

Školství jako celek bude kráceno na příjmech, jsou pravděpodobné podvody a aféry v této oblasti.

Zdravotnictví přinese peníze ze zahraničí i získá prostředky od státu v souvislosti s problémy světa a epidemiemi. Znovu se otevře otázka o podpoře porodnosti, v případě slibů příspěvků od státu to však budou plané řeči. Porodnost, navzdory zatím nepříliš růžové ekonomické situaci, přesto poroste.

Kultura: obor si finančně polepší v souvislosti s rozvojem domácí turistiky a obchodu. Je možné, že se umělci blýsknou originálními nápady.

Soudnictví, věda, vysoké školy: budou v roce 2017 spíše na okraji zájmu české společnosti.

Sportovci: vypadá to, že úspěchů a věhlasu dosáhnou naši sportovci v disciplínách spojených s vodou.

Duchovní svět: žádné nové velké ideje nás v roce 2017 neosloví ani se nestaneme jejich autory. Češi v roce 2017 budou více zaměřeni na rodinu a domov. Více než kdy jindy budou žít podle pravidla Můj dům, můj hrad. S přáteli a okolním světem budou v kontaktu moderně, po netu. Nejvíce diskutované a prožívané téma bude spravedlnost mezi národy a karma národů.

Read 6300 times Last modified on pondělí, 02 leden 2017 11:12

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 132 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Filtr akcí